Книжково-ілюстративна виставка «Феномен Симиренків»

v27-3  v27-4

v27-1

v27-2

«Феномен Симиренків» - таку назву має книжково-ілюстративна виставка, що в лютому розгорнута в науковій бібліотеці Шевченківського національного заповідника.

Цього року виповнюється 155 років з часу виходу у світ останнього прижиттєвого «Кобзаря» Тараса Шевченка, виданого коштом Платона Симиренка (1860 р.)

Наукова бібліотека  Заповідника в своїх фондах має це унікальне видання з написом на титульній сторінці «Коштом Платона Симиренка» - С-П. в друкарні П. Куліша, 1860 / З колекції професора М.М. Саркізова-Серазіні.

В лютому виповнюється  160 років від дня народження Левка Платоновича Симиренка (1855-1920 рр.), автора «Російсько-української помології».

Бібліотека має унікальні видання:

І. Розгін.  Володимир Л. Симиренко. – Вінніпег-Канада. 1959-1960 (Українська Вільна АН), передана науковій бібліотеці Заповідника в 1996 році донькою Володимира Левковича Симиренка – Тетяною Володимирівною, яка зберегла рукопис батькової праці «Часткове сортознавство плодових рослин».

Авторська праця (машинопис) академіка І.Є. Глущенка, з автографом вченого: «О старой книге «Кобзаре» Шевченко и яблоке «Ренет Симиренко». – М., 1986.

«Родовід» 1995 року, 10-е число повністю присвячене великому роду Симиренків.

І хочеться сказати прекрасними словами М. Слабошпицького: «…для нас живих, в Україні сущих, украй потрібно, аби ми  самі духовним зором роздивилися, яких синів із цим прізвищем народжував наш народ. І вже навіть це додасть нам упевненості в тому, що ми  - велика нація, здатна не тільки берегти національну ідентичність у тих неможливих умовах, у яких судилося бути Платонові й Василеві Федоровичам, вона здатна народжувати великих учених, які стають на рівень вершин світової наукової думки, збагачують плодами свого інтелекту не тільки свій народ…»

Запрошуємо оглянути книжково-ілюстративну виставку.

v27-5

v27-6