Візит Миколи Стороженка

v15-4

v15-5

v15-6

v15-224 травня 2013 року вклонитися Кобзаревій могилі та відвідати музей на Тарасовій горі спільно з колегами прибув народний художник України, дійсний член Академії мистецтв України, член Національної  спілки художників, лауреат Державної премії України імені Т.Г. Шевченка Микола Андрійович Стороженко.

Теплими словами і квітами працівники музею вітали уславленого митця, а також знаних вітчизняних художників - Василя Корчинського, Олеся Солов'я і Олександра Цугорку . Ми всі усвідомлювали, що в цей день коло могили Кобзаря стрілися потужні енергії геніїв-творців українського народу: ті, що на віки - понад часом і простором. Велич духу і поруч з тим щирість, відкритість і надзвичайна людяність Миколи Андрійовича дали змогу осягнути всю глибину його творів до „Кобзаря” Тараса Шевченка, які о цій порі були представлені на виставці. Гості вклонилися Святині, ознайомилися з експозицією музею, відвідали виставковий зал, де відбулася зустріч з Лауреатом міжнародних та всеукраїнських фестивалів, народною капелою бандуристок „Галичанка” (м. Львів). У конференц-залі Микола Андрійович познайомив науковців музею з деякими творчими ідеями стосовно відзначення 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка. Митець подарував до музейної збірки три олійні роботи, створені у 50-х роках ХХ століття з краєвидами Тарасової гори, а також її околиць: „Чернеча гора”,  „Лиса гора”, „Дорога на Канів”.

Із Книги вражень:

„Наше життя – у Великій Душі Тараса Шевченка і вічність імені народу. Ми уклінно вдячні колективу музею за офіруючий подвиг великої праці, за ту любов до Творця Нації.

Микола Стороженко, з почуттям щирості і любові.

24.05.2013р.

Олесь Соловей