Джерело натхнення

v14-1

v14-2

Під такою назвою у виставковому залі Шевченківського національного заповідника (м.Канів) відкрита виставка мистецьких творів заслуженого художника України – Надії  Яківни Нікіфорової  (м. Черкаси).

Народилася Надія Нікіфорова  у с.м.т. Верхнячка на Черкащині. Закінчивши середню школу, вступила на навчання у Харківське художнє училище. Продовжила навчання у Ленінградському Державному інституті театру, музики і кінематографії. З 1980 року  живе  у Черкасах, працює художником-постановником Черкаського  музично - драматичного театру.

Свій творчий доробок Надія Нікіфорова представляє у Шевченківському національному заповіднику вже втретє. На перших двох виставках відвідувачів захопив монументальний  портрет Тараса Шевченка, складений із 144 деталей: фрагментів життя поета. Прикметно, що цю роботу автор виконала до 144-річчя  з дня народження Тараса Шевченка.

Нині у  виставковому залі  художник  представила глядачам монументальні полотна теж на шевченківську  тематику, що є своєрідним дарунком Кобзарю у день його народження.

Виставку можна оглянути впродовж березня 2013 року, крім  понеділка.

Тетяна Мацієвська, старший науковий співробітник сектору виставкової роботи