Персональна виставка Галини Володимирівни Морозової

v8-3

v8-4

v8-5

20 квітня 2012 року у виставковому залі музею Тараса Шевченка(м.Канів) відкрита друга персональна виставка творів канівської мисткині – МОРОЗОВОЇ ГАЛИНИ ВОЛОДИМИРІВНИ.

Народилася 28 вересня 1962 року на Житомирщині.

З 1971 по 1986 рік проживала в місті Прип’ять Київської області. У зв’язку з катастрофою на ЧАЕС, у 1986 році переїхала до міста Канева, де працювала керівником гуртка „Декоративний розпис” у районному Будинку школярів та юнацтва. Організувала громадську організацію і творчу спілку «Мистецька скарбничка» (м.Канів).

У 2007 році стала автором пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку у с. Келеберда Канівського району.

У 2008 році створила геральдичний знак (герб і прапор) Канівського району.

За участь у всеукраїнських, регіональних, обласних та місцевих виставках нагороджена багатьма грамотами та дипломами місцевого і обласного значення, а також нагрудним знаком „До 15-річчя незалежності України”.

Колекція робіт Г. Морозової презентується у постійній експозиції культурного осередку Канівської ГЕС. Значна кількість творів художниці знаходиться у приватних колекціях України, Росії, Канади, США, Словаччини, Англії, Польщі. Картини авторки зберігаються у фондових збірках Шевченківського національного заповідника, музею Б. Хмельницького у Чигирин, художнього музею м.Черкас, музею Т. Г. Шевченка у Львівському Палаці мистецтв, музею Бджолярства м. Києва, музею М. Рильського. Іконописні роботи Г. Морозової присутні у внутрішньому убранстві багатьох церков і храмів України.

З відкриттям персональної виставки художницю привітали: заступник голови Канівської районної адміністрації - Лариса Некраса, радник директора Канівської ГЕС, меценат усіх культурологічних проектів у Каневі, шанувальник таланту мисткині - Іван Синенко, канівські художниці - початківці, які вважають пані Галину першовідкривачем їх таланту - Євгенія Лагутинська та Лариса Зелененько. Про перші мистецькі кроки канівської мисткині розповіла старший науковий співробітник  науково - дослідного відділу  «Народне декоративне мистецтво Канівщини» - Ніна Басиста та канівчанка - Віра Гнуча, яка підтвердила стрімкий розвиток таланту  художниці.  З побажаннями здійснення творчих проектів виступила директор Центру культури і мистецтв (м. Канів) - Ріта Лаврентьєва. Підтримати Галину Морозову і порадіти її творчим здобуткам прийшли найрідніші - мама, сестра і чоловік.

Виставку мистецьких творів Галини Морозової можна оглянути впродовж травня  - червня 2012року у Виставкових залах Шевченківського національного заповідника.