Книжкова виставка «Іде Лесь Курбас, а за ним іде нова доба»

В науковій бібліотеці організовано книжково-ілюстративну виставку:

«Іде Лесь Курбас, а за ним іде нова доба» (1887-1837)

/25 лютого – 125 років від дня народження Леся Курбаса

3 листопада – 75 років від дня загибелі./

n59-1Лесь Степанович Курбас - Театральний реформатор, славетний режисер  театру й кіно, актор, письменник, педагог. На півстолітньому шляху Лесю Степановичу життя обірвала більшовицька куля. Вп’ялась у його тіло лише за те, що він був великим Майстром і свідомим сином рідної Вкраїни.

11 березня 1920 р. на відзнаку 59 – х роковин від дня смерті поета, в приміщені Київського оперного театру, для бійців, що відразу йшли в бій, була показана інсценізація поеми Т. Шевченка «Гайдамаки», яку здійснив Лесь Курбас.

Це була перша постановка Шевченківської поеми на сцені театру.

«Гайдамаки» у розробці і постановці Леся Курбаса – класичний зразок інсценізації, вони ввійшли в золотий фонд українського театрального мистецтва.

Про це розповідає видання, зокрема:

Енциклопедія Українознавства. / Під ред. В. Кубійовича. В 12-и т. Т. 4. – с. 1238-1239.

Корнієнко Н. Лесь Курбас: репетиція майбутнього. – К.: Либідь, 2007. – 328 с.

n59-2

Це видання є найповнішою монографією про Великого Майстра.

100    найвідоміших українців. – К.: ТОВ «Автограф», ТОВ «КД» Орфей» 2005. – 640 с.

«Молодий театр»: Ґенеза. Завдання. Шляхи / Упоряд., авт. вступ. ст.. М.Г. Лабінський. – К.: Мистецтво, 1991. – 320 с., 3, 43 арк. іл.

Надія Соколенко. Лесь Курбас знаний і забутий. -  Дніпро, 2012, № 2. - с. 118-122.

«Яким би міг стати український театр, якби Курбаса не переслідували й не вбили, якби все, що він вигадував і розробляв, було вчасно викладено в практичних посібниках і наукових працях, якби учні Курбаса й учні учнів могли продовжувати його доробок»… (Н. Соколенко)

n59-4«Ну, от і пишу спогади, а немає в мене

листів, щоденників, фото з автографами,

немає нічого, що належить мати в таких

випадках. Тільки пам’ять, шматки

закривавленого від болю серця за

долю Курбаса лишилися з тих

часів недоторканими і пройшли

крізь десятки літ до сьогоднішнього дня.

Це вже не спогади, а щось інше,

що межує з легендою, яка

твориться навкруги таких людей».

Надія Суровцева: Лесь Курбас 1917-1927-1937.

На виставці представлено 25 видань та картотеку з періодичних джерел, що доповнює тему: Життєвий та подвиг Майстра.