Подвижники Українсько ідеї

22 січня – День Соборності України:

/(Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента (№42/1999 від 21 січня 1999 року) у день проголошення в 1919 році Акта злуки/.

n55-1В науковій бібліотеці музею Т. Шевченка розгорнута книжкова виставка до Дня Соборності України.

Акт Директорії «Про з’єднання всіх українських земель». Cічень 1919 р.

«… Від нині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західно – Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина й Угорська Русь) і Надніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Від нині є єдина, незалежна Українська Народна Республіка. Від нині український нарід, увільнений могучим поривом своїх власних сил, має тепер змогу з’єдинити всі змагання своїх синів для утворення нероздільної, незалежної Української Держави на добро і щастє робочого народу.

У Києві 22 січня 1919 р.».

n55-2

На тематичній виставці представлені видання:

Історія України: Джерельний літопис. Упоряд.: В.І. Червінський та ін. За ред. В.І. Червінського та М.І. Обушного. – К.: ДП «Дирекція ФВД». – 2008. – 800 с.

Сергієнко П.П.Соборна Україна: від ідеї до життя. – К.: Т-во «Знання» України, 1993.- 64 с.

Україна: Антологія пам’яток державотворення Х- ХХ ст. У 10 – т.: Дорога до себе. – К.: «Основи», 2008.

Т. 7 Відродження української державності. / Упоряд., передм. та прим. Д. Павличка. -704 с.

Бордуляк Т. Нація і національна ідея: присвячується Борцям за Українську Національну Ідею. – Дрогобич; Вид. фірма «Відродження». – 2000. – 51 с.

Сергійчук В. Будівничий самостійної України. – К., 2006. - 64 с.(Центр українознавства). [Про Симона Петлюру та історію українського національно – визвольного руху в ХХ ст.].

На виставці представлено 17 видань та тематична картотека.