Виставка студентів та викладачів Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького

n44-1В музеї народного декоративного мистецтва при Шевченківському національному заповіднику відкрито виставку студентів та викладачів Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. На виставці представлені: живопис, графіка, кераміка, витинанка, батік, декоративний розпис, різблення.

Яскравою декоративністю, вишуканістю привертають увагу роботи „Давньоруська мадонна” та „Пробудження” зав. кафедрою образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, доцента, заслуженого художника України Тетяни Касьян, яка працює в техніці батік.

Живописні полотна „Ой на горі, та й женці жнуть” і „Мелодія заливних луків” заслуженого діяча мистецтв, професора університету Віктора Клименка – це одухотворений український світ, відтворений із широким відчуттям і вболіванням за нього. В своїх пейзажах він відображає пейзажі та краєвиди української землі. Та, його кратина „Хата в місячну ніч” прикрашає резиденцію Ради Європи в Брюселі.

n44-2Роботи „Верби над замерзлим ставом” та „Вечір в Червоній слободі” заслуженого художника України, доцента університету Івана Фізера привертають увагу відвідувачів. Творами художника прикрашені інтер`єри та екстер`єри, сади і праки. Його монументальне різьблене пано „Сини сивого Дніпра” прикрашає фойє Канівскього училища культури і мистецтв.

Заслужений художник України, доцент університету, майстер книжкової гравюри Віктор Олексенко представи два живописні полотна, виконані в техніці графіки „Княжна” та „Деміург”. Художник знається на технології людського сприйняття і в заданий ним спосіб застосовує різноманітні прийоми – від реальної констатації до складних асоціативно-метафоричних лексем.

Віктор Андрійович ілюстрував книгу Валентина Коваленка „Трунок Сварожого рога” і отримав диплом на міжнародній виставці „Книжковий сад - 2003” за краще художнє оформлення.

Заслуженому художнику України, доценту національного університету Івану Бондарю притаманний тісний зв`язок з довколишнім світом, з традицією, народним життям і духом свого краю, до яких спряповане все, що виходить з-під його пензля. Його картини „Мого дитинства радість” та „Осені промені” представлені на вистаці.

Студенти університету навчаються і черпають натхнення у своїх викладачів, під їх керівництвом створюють свої твори. Найкращі їх роботи представлені на виставці в музеї.

Ніна Басиста, ст. Науковий співробітник Шевченківського національного заповідника.