Виставка «Душі моєї криниця»

n37-1Вишивка – це один з найулюбленіших і найрозпо- всюдженіших видів народної творчості.

В минулому на території України не було міста й села де б не займалися вишиванням жінки та дівчата. Народна вишивка – постійне  джерело творчого натхнення сучасних майстринь. Але трапляються винятки, коли свою майстерність у вишивці проявляють чоловіки.

В Канівському музеї народного декоративного мистецтва при Шевченківському національному заповіднику діє персональна виставка «Душі моєї криниця» черкащанина Сергія Притули.

Народився він в 1969 році в селі Комінтерн Чорнобаївського району Черкаської області в сім’ї колгоспників. Після закінчення школи та служби в прикордонних військах у 1992 році закінчив Канівське училище культури. В цьому ж році працював директором Комінтернівського будинку культури, пізніше учителем трудового навчання в Красенівській середній школі.

З 1995 року проживає в місті Черкасах, працює зв’язківцем на заводі «Азот», а у вільний час долучається до народного мистецтва. Вишивкою займається 20 років. За цей час створив більше 160 робіт. Сергій Васильович учасник багатьох персональних виставок, зокрема, в Черкасах – художньому музеї, обласній дитячій бібліотеці, обласному будинку вчителя, в селі Красенівка на Всеукраїнському святі богатирської сили на приз Івана Піддубного, в Києві в музеї Михайла Старицького, в Каневі в творчій спілці «Мистецька скарбничка».

n37-2Чарують своєю красою вишиті його картини із зображенням тварин та на релігійну тематику, мальовничі пейзажі та неповторні натюрморти.

Великою популярністю у відвідувачів користуються вишиті портрети Тараса Шевченка, Івана Піддубного, Леоніда Бикова, Василя Шукшина, Олександра Розенбаума та ін..

Автор вишиває роботи хрестиком, використовує велику кількість кольорів, що надає виробам об’єму.

Вишивки Сергія Васильовича – це зворушлива розповідь про розмаїття життя, про думки і почуття людини, світ краси і фантазії, поетичного осмислення природи. Усе це знаходить своє образне втілення у його творах.

«Адже у вишивці, як і в народній пісні, - говорить майстер – відбиваються заповітні мрії, прагнення до краси й вдосконалення»