Книжково – ілюстративна виставка «Висока мета» до Дня Незалежності України

n25-1В науковій бібліотеці Шевченківського національного заповідника розгорнута книжково – ілюстративна виставка «Висока мета» до Дня Незалежності України.

Використана цитата з поезії Т.Шевченка:

«Свою Україну любіть,

Любіть її…

Во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть».

20 років тому, у серпні 1991 р. в Україні відбулася подія, яка ознаменувала собою початок нової ери в історії нашої держави. У день, коли було проголошено Акт незалежності України, здійснилася найзаповітніша мрія всіх поколінь українського народу, а 24 серпня стало найважливішою датою в Україні і відзначається, як національне свято – День Незалежності України.

На виставці широко представлені твори борців за українську державність:

n25-2В. Винниченка: Відродження нації: Заповіт борцям за визволення. Кн. І – ІІІ. – К., 1990.

В. Липинського: Листи до братів – хліборобів. Нью – Йорк, 1954.

Великий українець: Матеріали з життя та діяльності М. Грушевського. – К., 1992.

На шляху до незалежності (1985-1991). – Україна політична історія ХХ –ХХІ ст. /Редкол.: Литвин В.М., Смолій В.А. та ін. – К., 2007.

Україна: антологія пам’яток державотворення: Х – ХХ ст.: в 10 – ти томах. Т. 1- 10. – К.: Вид-во Соломії Павличко «Основи», 2008. – 2009 рр.

Поданий текст Постанови та Акта Верховної Ради Української РСР про проголошення незалежності України.

Сто великих українців: Науково – популярне видання. – К., 2007.

n25-4

Портрети великих українців: Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, Г. Сковороди і багатьох, багатьох інших українців, чиї імена вписані золотими літерами у літопис України, європейської і світової культур. Про це в

Ілюстрованій енциклопедії «Моя Україна». – Харків. 2008.

Україна і українці (анг. м.) – 1989. (Мельбурн, Монреаль, Вашингтон, Лондон).

На виставці представлено 39 видань.

До 20 – річчя незалежності Валерій Гречаненко, українець, що проживає в м. Тбілісі написав поезію «Ювілей», опубліковану в газеті «Черкаський край». 2011 р., № 61, с. 7

Ювілей.

Ми боремось за щастя і за волю,

Яку у віршах оспівував Тарас,

Долаємо тимчасові перешкоди,

Надії промінь в серці не погас.

Ти вільна, незалежна Україна.

Шукаєш по житті свої стежки,

Не вмерла, як співається у гімні,

А набираєш сили, навпаки.

Минуло не простих

вже двадцять років,

Сьогодні ти святкуєш ювілей,

До щастя робиш впевнені ти кроки

І мало вже заплаканих очей.

Хай сурми грають, хай душа радіє,

І пісня лине голубом у вись.

Ми всі з тобою, рідна Україно.

Тобі за кращу долю поклялись.

У біографіях держав і народів не буває легких шляхів без труднощів і помилок. Україна йде через горнило випробувань перехідного періоду, вирішує проблеми, часом дуже гострі й болісні, але український народ має високу мету – зберегти незалежність і збудувати процвітаючу, могутню державу.